Horvaatia reis 09.08.2014 – 26.08.2014

09.08.14
Alustasime sõitu Tallinnast kell 17.30. Reisiseltskonnas oli 2 täiskasvanut ja 2 last vanustes 17 a. ja 7 a. Võtsime suuna Kaunasesse, tehes tee peal mõne lühikese peatuse. Kell 02.00 jäime Kaunase lähedal asuvasse tanklasse ööseks peatuma.

10.08.14
Alustasime sõitu kell 09.30. Sõitsime läbi Poola, tehes mõned väikesed peatused ja ka ühe suurema peatuse toidu ja joogi ostmiseks Makro poes. Õhtul, enne Tšehhi piirini jõudmist, tegime peatuse, et käia dušši all (Poolas, enne Tšehhi piiri, on palju korralikke peatumispaiku tasuta wc, dušši, ja parkimisvõimalustega). Ööseks jäime Tšehhi piiri lähedal olevasse tankla-parkla peatumispaika kell 23.30 (kohaliku aja järgi).

11.08.14
Kell 08.00 (kohaliku aja järgi) alustasime sõitu Austria poole, eesmärgiga teha sisseoste Primark riidepoes. Külastasime kaubanduskeskust G3 Gerarsdof 12.00-18.00, seejärel suundusime Sloveenia piiri poole. 23.00 jõudsime Sloveeniasse ning peatusime piiri lähedal tankla-parkimisplatsil.

12.08.14
Magasime hommikul kauem ja käisime dušši all (Austrias ja Sloveenias on tasulised pesemisvõimalused). Seejärel sõitsime 150 km ja kell 13.00 jõudsime Sloveenia Postojna koobastesse.
Koobastesse sisenesime kell 14.30 ja väljusime kell 16.00. Peale seda sõime ja kell 17.00 sõitsime tasuta bussiga 9 km kaugemal asuvasse Predjama lossi. Tagasi tulime samuti bussiga kell 18.30. Ekskurisoonil olid nii koobas, kui ka loss väga huvitavad. Sloveeniasse sattudes soovitame kindlasti kõigil seal ära käia. Ööbimiseks peatusime lähedalolevas Camping Pivka Jamas. Seal oli vōimalus matkabussi veed välja-sisse lasta, samuti olid seal olemas head vōimalused telkiiatele (vōimalus dušši all käia, nõusid pesta ja süüa teha). Öösel sadas tugevasti vihma.

13.08.14
Kell 10.40 alustasime sõitu Horvaatiasse kuna Sloveenia ilm oli jahe (+ 19), pilves ja kohati vihmane. Esimeseks peatuspaigaks oli Istra poolsaarel, Novigardi linnas asuv Sirena camping. Seal olid korras ja ilusad rannad, basseinid, mänguväljakud lastele, animatsiooni programm, ilusad baarid ja kohvikud, väga korralikud pesemisvõimalused. Jäime antud kohaga väga rahule. Õhtul jalutasime Novigrad linnas ja käisime pizza restoranis söömas. Linn oli väga hubane ja armas oma sadama ning väiksete poodide ja söögikohtadega. Hinnad on linnas väga soodsad, rahvas meeldiv ning turiste ei olnud väga palju.

14.08.13
Hommikul ujusime ja nautisime suuri ja sooje laineid. Lõunal alustasime sõitu Pula suunas mööda rannikuäärt. Peatusime Limski Kanali juures nii üleval, kust avanes ilus vaade kanalile, kui ka all, kus vaatasime kalu, krabisid ning merekarpe, mis olid hästi näha, kuna vesi oli väga maaliliselt selge ja läbipaistev. Õhtul jõudsime Pulase, kus leidsime tasuta ranna, ning kus sai ujuda ja snorgeldada. Samasse randa jäime ka matkabussiga ööseks.

15.08.14
Hommikul parkisime matkabussi parklasse ja läksime Pula linna. Seal on väike vanalinn, ilus sadam ja amfiteater. Pealelõunal alustasine sõitu KRK saarele, mida ühendab maismaaga suur sild. Sõitsime mööda saare ühte külge ( Omišalj, Njivice, Punat, Stara Baška ) saare teise otsa ja peatusime Baškas. Matkabussi aknast oli ilus vaade merele. Seal on ilus 2 km pikkune rand ning ilus selge merevesi.

16.08.14
Plaanis oli veeta terve päev rannas ja ööbida veel üks öö Baškas, kuid hommikul oli tugev tuul ja suured lained. Lõunast kogunesid taeva pilved ja hakkas vihma sadama. Otsustasime maismaale tagasi sõita ja selgus, et me ei olnud ainukesed. Seisime saarelt minema sõites pea paari tundi ummikus. Kuna maismaal vihma ei sadanud, otsustasime võtta suuna Plitvice järvede rahvuspargi poole. Teepeal tegime söögi- ja kalastuspeatuse Senj lähistel. Ööseks peatusime tanklas Otočaci lähistel.

17.08.14
Hommikul jõudsime Plitvice rahvusparki. Rahvast oli palju, piletijärjekord pikk, sisse saime 12.45 välja tulime kell 17.30. Park oli meie arust külastamist väärt ning tõsiselt kaunis. Õhtul sõitsime Novigardi lähedale tagasi, et hommikul meie perele meeldima hakanud Sirena kämpingusse mitmeks päevaks jääda.

18.08-22.08
Peatusime Novigardis Sirena kämpingus.
Kõik päevad veetsime rannas, kuna vesi oli väga soe ja selge ning mõnel päeval olid ka suured lained. Snorgeldamis võimalused olid väga head ja ka kala sai püüda. Rannad on kivised (tehislikult tehtud) ja meresiile oli kohati palju. Seetõttu oli mugavam susse kanda (hind 50 kuna ehk umbes 7 euri). Rannas on võimalik lisatasu eest laenutada toole, varje ja ka voodit. Olemas on võimalused veespordiks – meie laenutasime vesijalgratast ja scootrit. Bassein oli ilus ja täidetud mereveega. Kuna kämpingus olid grillimiseks mõeldud platsid koos ahjudega, kasutasime ka seda võimalust.

22.08.14
Hommikul snorgeldasime, ujusime ja käisime dušši all. Kell 14.00 alustasime sõitu Austriasse. Austrias jäime ööseks Vienna SCS kaubanduskeskuse parklasse, et hommikul seal sisseoste teha.

23.08.14
Hommikut alustasime sisseostudega. Pealelõunal võtsime suuna Tsehhi poole, et peatuda kämpingus nimega Merkur. Kämping on ilusa järve kaldal, kus sooja ilmaga on palju tegevusi. Lisaks on seal erinevad meelelahutajad (elav muusika), kohvikud, baarid. Hinnad on isegi meile, eestlastele, väga taskukohased. Kämpingus maksis üks öö umbes 10 eurot (matkasuvila + kaks täiskasvanut + üks laps) . Eelmisel aastal avati kämpingu kõrval ka suur veepark “Aqualand Moravia”.

24.08.14
Hommikul läksime kohe veeparki (Aqualand Moravia). Kõik oli ilus ja uus ning meie perele meeldis. Kella kolme ajal alustasime sõitu Poola poole.

25.08.14
Poolas peatusime Ikeas ja meile tuttavas Makro poes sisseostudeks ning seejärel sõitsime Leetu.

26.08.14
Leedu-Läti-Eesti.

Sõitsime Horvaatiasse rahulikus tempos koos shoppingute, vaatamisväärsuste ja ööbimistega kokku 4 päeva ja tagasi 5 päeva. Kohapeal olime kokku 9 päeva. Horvaatias ringi sõites oli ilm väga muutlik. Peale vaatamisväärsuste külastamise tasub kindlasti aega võtta ka lihtsalt nautimiseks meres ujumiseks (tihti on suured mõnusad lained), snorgeldamiseks (ei ole küll päris punane meri, aga vesi on ilus läbipaistev, kalad, krabid ja karbid täitsa olemas), veesport on samuti omal kohal…….

Meie sõitsime Horvaalia Istria ja Kvarnerimaa osas.

Kokku sõitsime 5500 km.

Kütust kulus summas 687,65 €

Teemaksud kokku ~ 100 €. Tsehhis-Austrias-Sloveenias tasub muretseda vinjetid (olemas on päeva, nädala ja kuu omad), ning Horvaatias tuleb tasuda teemaks läbitud tee eest (saab maksta nii kaardiga kui sularahas).

Meelelahutus ~330€

Tasulised kämpingud 160 €.

TOP