Jõulud ja aastavahetus Berlinis 2013/2014!

Reisisin koos oma abikaasa ja pojaga.

Reisi eesmärgid ja sihtpunkt!
Eesmärgiks oli külastada Poolas kauplusi ja tutvuda Berliiniga ning reisi aeg soosis ka jõuluturgude külastamist ja soodsate ostude tegemist. Plaani suurim osa oli külastada Berliini lähedal olevat tropical-islands`i http://www.tropical-islands.de/en/.
Lisaks külastasime Madame Tussauds muuseumi http://www.madametussauds.com/berlin/ sealt soetasime soodsama kolmikpileti kus olid lisaks Tussauds muuseumile ka Legolandi ja Sealife + AguaDom piletid.

Reis algas 25.12.13 hommikul kell 12.00.
Esimese päeva õhtu kella 22.00 ajal jõudsime Poola piiri lähedale ning jäime ööseks autode parklasse, mis oli mõeldud ka matkasuvilaga parkimiseks. Ilus, puhas ja vaikne koht.

Teisel päeval 26.12.13 suundusime Poolas Bialystoki kus mõningase eeltöö põhjal pidavat seal head shoppingu kohad olema kuid pühade tõttu olid kõik kauplused suletud. Seejärel otsustasime külastada hoopis sealset vanalinna ja meditsiini ülikooli ümbrust, mis asus kaunis lossis. Ilm oli super ja linn väga kaunis. Sama päeva õhtuks jõudsime Warssawi ning ööbisime kesklinnas ühe kaubanduskeskuse parklas ( Targowek kaubanduskeskus) mürast eemal ja tundus ka turvaline parkla.

Kolmandal päeval 27.12.13 hommikul külastasime kaubanduskeskust tegime sisseoste ja enamuse oma toidukaupadest ostsime MAKRO nimelisest poest (Eestis on taoline Kaupmehe nimeline pood). Hinnad olid kohati poole soodsamad kui Eestis. Õhtuks jõudsime Saksamaale, peale Warssawit on kiirteed (tasulised) ning ka väga head. Esimene öö Saksamaal oli teeääres puhkepeatuse kohas, kus oli suur parkla ja olemas kõik vajalik. Saksamaal on valdavalt puhkealas korralikud wc`d, prügikastid ja kõik muu vajalik, lisaks oli ka eraldi matkasuvila parkla.

Neljandal päeval 28.12.13 hommikul startisime Tropical-islands`i poole lootuses kohe hommikul muretult sisse saada, kuid mida lähemale seda rohkem autosid sinna suudnus ja tulemuseks oli järjekorra pidev kasv. Otsustasime, et me ei veeda oma aega selles järjekorras ja külastame hoopis Berliin. Otsisime oma matkasuvilale parkimiskoha võimalikult Berliini kesklinna Brandenburgi väravate lähedale. Saime suurepärase parkimiskoha Brandenburgi väravatest ck 800 meetri kaugusele. Sealsamas lähedal asus ka Madame Tussauds muuseum ja Sealife, Legolandi oli üks metroo peatus minna. Ostsime piletid ja külastasime Sealife. Sel päeval jalutasime veel Alexanderplatz`il ja külastasime ka läheduses (teletorni kõrval) olnud jõuluturge. Hinnad on tunduvalt soodsamad kui Raekoja platsis.

Viiendal päeval 29.12.13 magasime kaua ning sõime hommikust seejärel suundusime Madame Tussauds muuseumisse. Järgmiseks oli sel päeval plaanitud ka Legoland. Kindlasti Berliinis käies on soovitav neid kohti külastada, kuna need kohad pakuvad huvi ja tegevust kogu perele. Õhtul sõitsime tropical-islands`i poole kuhu jõudsime kella 18.00 ajal. Tropical`i oli plaanis minna järgmise päeva hommikul aga sissepääsu piletid osta ära varem kuid selgus, et nii ei saa ( internetist oleks ainult võimalik olnud osta ) kuna külastusaeg lõppeb seal kell 03.00. Seega kui oleks õhtul kell 18.00 ostnud piletid siis nende kehtivus oleks ikka lõppenud kl. 03.00.

Tänu toredatele inimestele selgus, et kui soovid parkida matkasuvilaga campingu alas, siis saab kohe samal õhtul soetada sisse – välja käidavad käepaelad, mis sisaldasid auto parkimiskohta campingu alas. Auto-caravani ala oli läheduses aga töötajad seda välja ei reklaaminud ning väitsid, et see ei tööta talvel, kuid samas oli see peaaegu täis. Caravani parklas saab täita matkasuvila veed, paagid tühjendada ja prügist vabaneda. Pilet ei olnud ka lõppkokkuvõttes väga palju kallim, muidu oleks 2 täiskasvanut ja laps (34+34+27) aga koos matkasuvila parklaga tuli hinnaks 96€. Seega selle sisutiheda päeva lõpetuseks läksime veel ka tropical-islands`i.

Kuuendal päeval 30.12.13 veetsime terve päeva tropical-islands`il. Kõik mis on kodulehel peab paika ja meie kogemuse põhjal on see koht külastamist väärt ning pettumust ei valmistanud. Veendusime vaid selles, et me lähme sinna veel.

Seitsmendal päeval 31.12.13 hommikul sõitsime tagasi Berliini ja peatusime juba oma tuttavas peatuspaigas Brandenburgi väravate läheduses. Seal samas toimus ka Euroopa üks suurimaid aastavahetuse pidusid kus igal aastal osaleb ligi miljon inimest. Brandenburgi väravast Vabadussambani ulatuv kahe kilomeetri pikkune ala muutub üheks suureks vabaõhu peoplatsiks. Kus on loomulikult söögi- ja joogiputkad tegevus ja nänni telgid, esinevad bändid, artistid, DJ-id jne ja loomulikult ka suur ilutulestik.

Külastasime päeval natuke veel linna ja tegime väikse poetuuri. Poed suleti sel päeval seal juba kella 14.00 -ist. Broneerisime meie parkimiskoha lähedale restorani laua kella 19.00-iks vaatega jõele ja keskväljaku poole. Sel ajal kui me restoranis istusime oli näha juba suurt tungi Brandenburgi väravate poole. Ise otsustasime minna umbes kella 21.30-ne ajal kuid siis oli juba enamus linnast kinni ning kõik suunati ringiga 3-5 km ainukese sissepääsu juurde. Meil vedas kuna kohalikud oli ühe piirdeaia lahti teinud ning sealt õnnestus ka meil sisse lipsata. Pidu meeldis meile ja ka meie 6 a poeg pidas selle hästi vastu. Head uut aastat!

Kaheksandal päeval 01.01.14 lõuna paiku alustasime sõitu Eestisse. Kokku sõitsime ck 4000km.

Reisil kasutasime GPS navigatsiooniseadet, mis pikemate ja kaugemate reiside puhul ilmselt vahel kipub alt vedama. Poolas otsisime ühte kaubanduskeskust ja möödasõit maksis 3h. Lisaks ei vastanud antud koht ootustele (Patk center). Tagasiteel ei olnud uuemaid Poola kiirteid navil peal seega taas 2 tundi ekslemist.

Kulud reisil:

Kütus 504€ eest
Gaas 2 ballooni 44€ eest
Teemaksud 44€
Meelelahutus (Sealife + Madame Tussauds + Legoland ) 85 eur. Tropical-islands.96€
Söök jook ck 200€ kokku nii väljas kui see mida ostsime kohapeal valmistamiseks. Poolas ja Saksamaal on väljas söömine tunduvalt soodsam kui Eestis. Toidud ja joogid ostsime kaasa Poolast.

Kokkuvõttes tuli reis ootuspärane, püsisime planeeritud ajagraafikus .

TOP